Móda
Čtení na 5 minut

3 inovativní projekty, které staví na udržitelnosti a textilu

Jak mladé lokální vizionářky reagují na problémy dnešního světa? Přečtěte si inspirativní příběhy, jak se z odhodlání zrodily smysluplné projekty, které nemají obdoby u nás ani za hranicemi.

Zobrazit příspěvek

Recepty ze spíže, se kterými zůstanete fit i v době karantény

Současná situace znamená více času pro mnohé z nás. Co takhle využít ho zkoušením nových receptů? Ve spolupráci s projektem Jíme zdravě přinášíme tipy na zdravé a jednoduché menu.

Revoluční technologie a proměna módního průmyslu podle Organic Basics

V reakci na nespokojenost s tradičním konzumním pojetím módy založila parta kluků v dánském Aarhusu značku Organic Basics. Na své působení si vydělali crowdfundingovou kampaní, při které se jim podařilo vybrat miliony korun a stala se tak nejúspěšnější kampaní svého druhu ve Skandinávii. Co stojí za vznikem značky a co je na jejich produktech tak revolučního?

Odpočinek od aktuálního dění? 4 knihy plné neobyčejných příběhů

Přinášíme tipy na knihy zachycující životní příběhy osobností, které inspirují a mění svět kolem sebe. Co takhle uvelebit se na pohovce se smysluplnou knihou a na chvilku se vzdálit od stresujících událostí?

Fenomén tiny house. 3 nejhezčí minidomky z lokální produkce

Roztomilé domky v přírodě zažívají opravdový boom. Přečtěte si, co se skrývá za líbivým trendem, který zaplňuje Instagram. Jak vypadá komfortní a stylové bydlení na pár metrech čtverečních podle lokálních výrobců?

Czech Zero Waste: Nejde nám jen o odpad, který končí v popelnici. Jsou tu i pasti udržitelného konzumního života

Chcete omezit odpad, ale nevíte, kde začít? Nebojte, není to tak složité, jak se na první pohled může zdát. V rozhovoru s průkopnicemi zero waste u nás vás čekají konkrétní tipy, jak se zapojit i na co si dát pozor. Holky vysvětlí, že zero waste není jen o minimalizování obalů, ale jde o komplexní téma.

Když celebrity nejsou lhostejné

Občas to tak vypadá, co se slavných týče, že kdo nemá vlastní charitu, jako by nebyl. Pojďte se společně s námi podívat na ty z nich, kteří to s aktivismem myslí doopravdy vážně.

Zapojte se do COPE klimavýzvy a získejte slevu na nákup!

Zhubnout do plavek, omezit alkohol nebo snad konečně začít s jógou? Dostáváme se opět do doby, kdy naše předsevzetí začínají zanikat. Je tady ovšem jedno, které by stálo za to držet si celý rok. Přidejte se k naší klimavýzvě a pomozte letos i naší planetě.

Nejčtenější

Příprava na letošní dovolenou. 7 stylových míst v Česku

Plánujete, kam se letos podíváte? Nechte se inspirovat našimi tipy na mimořádné prázdninové destinace. V Česku se můžete ubytovat v mnišských celách, pivovarské vodní nádrži nebo na hladině rybníka.

Recepty ze spíže, se kterými zůstanete fit i v době karantény

Udržitelnost a funkčnost není tak lehké skloubit. Hledám jiné cesty, říká Messa

Nejoblíbenější na našem
e-shopu