Lifestyle
Čtení na 3 minuty

3 tipy na vánoční dárky, které pomáhají

Kapr, stromek, cukroví, ale v neposlední řadě i vánoční dárky. Proč o letošních svátcích nenadělit dárek někomu, kdo sám příliš důvodů k úsměvu nemá? Například dětem z dětských domovů nebo seniorům, kteří zůstali sami.

Zobrazit příspěvek

Navštivte nás na SLOU DAYS! Už tento pátek a sobotu

COPE se letos chystá na festival udržitelné módy SLOU DAYS. Konat se bude už za pár dní, 22. a 23. 11. v karlínské Hauch Gallery. Přijďte si prohlédnout naše značky naživo.

Podzimní menu z lokálních potravin

Chladné dny a zasmušilé počasí přímo vybízejí k chutím na něco dobrého a hřejivého. Vyzkoušejte naše recepty na jídla z běžných surovin v trochu neobvyklých kombinacích. Ba co víc, většinu ingrediencí pořídíte u českých farmářů. Tak dobrou chuť!

S architektkou Míšou Horákovou o překážkách při založení vlastního ateliéru, propagaci i udržitelnosti v architektuře

Sedmadvacetiletá architektka Michaela Horáková je pravděpodobně nejmladší zakladatelkou vlastního ateliéru u nás. Kancelář mh architects založila před třemi lety ještě jako studentka Architektury a stavitelství na ČVUT.

7 nejohroženějších zákoutí světa

Každý z nás už slyšel o důležitosti amazonských pralesů. Na Zemi však najdeme desítky dalších takových míst, které na záchranu čekají se stejnou naléhavostí. Navštivte s námi 7 nejohroženějších ekosystémů světa - dokud je ještě čas.

IKEA: minimalistický design versus maximální odbyt

Milovaná i nenáviděná, to je IKEA. Zaslouží si status příkladného nadnárodního řetězce? Nebo je to jen další vykořisťovatel přírodních zdrojů oděný do hávu udržitelného přístupu?

7 nejzajímavějších “zelených” staveb

Od miniaturního lesního příbytku až po rozlehlé muzejní komplexy boří architekti po celém světě představy o tom, co je to zelená architektura. Dovolte nám ukázat vám, že udržitelnost a odvážný design jdou ruku v ruce.

Propadněte kouzlu komunitních zahrad

Už nejen Berlín či New York, ale i Praha, Liberec nebo Olomouc mají své komunitní zahrady. Je to jen pomíjivý trend pro alternativce nebo způsob, jak udělat něco užitečného pro sebe i svoje okolí? Přesvědčte se sami.

Nejčtenější

10 nejekologičtějších potravin! Minimálně jedna vás překvapí

Které potraviny zatěžují naši planetu nejméně? Prozradíme, na čem si pochutnat, aniž by vás dohnaly výčitky svědomí.

Startuje kampaň #druhýživot aneb získejte slevu za nošené oblečení

Luxus vs. konfekce: Kdo je etičtější?

Nejoblíbenější na našem
e-shopu