Lifestyle
Čtení na 4 minuty

7 nejohroženějších zákoutí světa

Každý z nás už slyšel o důležitosti amazonských pralesů. Na Zemi však najdeme desítky dalších takových míst, které na záchranu čekají se stejnou naléhavostí. Navštivte s námi 7 nejohroženějších ekosystémů světa - dokud je ještě čas.

Zobrazit příspěvek

Propadněte kouzlu komunitních zahrad

Už nejen Berlín či New York, ale i Praha, Liberec nebo Olomouc mají své komunitní zahrady. Je to jen pomíjivý trend pro alternativce nebo způsob, jak udělat něco užitečného pro sebe i svoje okolí? Přesvědčte se sami.

TOKYO 2020: nejudržitelnější olympiáda v historii

Říká se, že odvážnému štěstí přeje. Doufejme, že se známé přísloví vyplní i v případě nadcházejících olympijských her. Japonská vláda a celý organizační tým se totiž při přípravě letních olympijských her v Tokiu při zemi rozhodně nedrželi. Jaké novinky a inovace světu představí?

Jak vypadá palivo budoucnosti?

Hledání spásné komodity, jež vyřeší stupňující se závislost lidstva na fosilních palivech, je jedním z nejpalčivějších problémů trápící vědce po celém světě. Zásoby ropy nejsou neomezené a poptávka po jejím nástupci roste každým dnem. Za jak dlouho už ale bude na pouhé hledání pozdě?

Startuje kampaň #druhýživot aneb získejte slevu za nošené oblečení

Přiznejme si, kdo z nás nemá ve skříni několik kusů oblečení odsouzeného kpouhému lapání prachu. Co kdyby však existoval způsob, jak mu téměř beznámahy dát nový smysl a zároveň získat atraktivní slevu třeba na nové šaty nebozimní bundu? Darujte spolu s námi oblečení #druhýživot!

Trendy pro rok 2019: Víme, čím zaujmete

Říká se, že nic není zastaralejší než nejnovější trend. Módní průmysl, tolik známý svou pomíjivostí, je povětšinou nastaven tak, aby zákazníky nutil neustále obměňovat a konzumovat nové kolekce. My jsme tak pro vás vybrali tři dlouhodobější trendy, kterými se můžete inspirovat při sestavování vlastního šatníku, aniž byste se museli obávat, že za tři měsíce budete, jak se říká, “out”.

Greenwashing: Jak zelený je váš produkt?

Se stoupajícím počtem spotřebitelů, pro něž je ekologický dopad výrobků a služeb podstatným kritériem při nákupu, stoupá i počet firem, jež se na tomto společenském posunu snaží profitovat. Ne vždy to však s námi zákazníky “myslí upřímně”. Jaká rizika fenomén greenwashingu skrývá a dá se mu z pozice zákazníka úspěšně bránit?

Zero Waste domácnost: DIY čisticí prostředky, které zvládnete raz dva

Chcete mít svůj domov bezchybně čistý, ale také ekologický? Vyzkoušejte čističe, které si z pár ingrediencí vyrobíte jednoduše sami. Ulehčíte tak nejenom planetě, ale i vaší peněžence.

Nejčtenější

10 nejekologičtějších potravin! Minimálně jedna vás překvapí

Které potraviny zatěžují naši planetu nejméně? Prozradíme, na čem si pochutnat, aniž by vás dohnaly výčitky svědomí.

Startuje kampaň #druhýživot aneb získejte slevu za nošené oblečení

Luxus vs. konfekce: Kdo je etičtější?

Nejoblíbenější na našem
e-shopu