Móda
Čtení na 3 minuty

Propadněte kouzlu komunitních zahrad

Už nejen Berlín či New York, ale i Praha, Liberec nebo Olomouc mají své komunitní zahrady. Je to jen pomíjivý trend pro alternativce nebo způsob, jak udělat něco užitečného pro sebe i svoje okolí? Přesvědčte se sami.

Zobrazit příspěvek

Startuje kampaň #druhýživot aneb získejte slevu za nošené oblečení

Přiznejme si, kdo z nás nemá ve skříni několik kusů oblečení odsouzeného kpouhému lapání prachu. Co kdyby však existoval způsob, jak mu téměř beznámahy dát nový smysl a zároveň získat atraktivní slevu třeba na nové šaty nebozimní bundu? Darujte spolu s námi oblečení #druhýživot!

Trendy pro rok 2019: Víme, čím zaujmete

Říká se, že nic není zastaralejší než nejnovější trend. Módní průmysl, tolik známý svou pomíjivostí, je povětšinou nastaven tak, aby zákazníky nutil neustále obměňovat a konzumovat nové kolekce. My jsme tak pro vás vybrali tři dlouhodobější trendy, kterými se můžete inspirovat při sestavování vlastního šatníku, aniž byste se museli obávat, že za tři měsíce budete, jak se říká, “out”.

Greenwashing: Jak zelený je váš produkt?

Se stoupajícím počtem spotřebitelů, pro něž je ekologický dopad výrobků a služeb podstatným kritériem při nákupu, stoupá i počet firem, jež se na tomto společenském posunu snaží profitovat. Ne vždy to však s námi zákazníky “myslí upřímně”. Jaká rizika fenomén greenwashingu skrývá a dá se mu z pozice zákazníka úspěšně bránit?

Zero Waste domácnost: DIY čisticí prostředky, které zvládnete raz dva

Chcete mít svůj domov bezchybně čistý, ale také ekologický? Vyzkoušejte čističe, které si z pár ingrediencí vyrobíte jednoduše sami. Ulehčíte tak nejenom planetě, ale i vaší peněžence.

Avokádo: Těžce stravitelná pravda?

Tropické ovoce, přezdívané pro svou nově nabytou vlnu popularity “zelené zlato”, se během několika málo let stalo stálicí českých bister a kaváren, ať už ve formě fotogenických avokádových toastů či ozdravných smoothies. Tato bezesporu zdraví prospěšná superpotravina má však i svou stinnou stránku. Nad čím bychom se tedy měli zamyslet, až nás příště přepadne chuť na guacamole?

Bio jídelníček! Proč je lepší než ten běžný?

Co takhle letos začít lépe jíst? Kvalitněji, zdravěji, a třeba si i častěji vařit? Teď zjistíte, jestli je nutné při tom častěji sahat po bio potravinách, nebo ne.

Palmový olej: dobrý sluha nebo špatný pán?

Palmový olej. Tato načervenalá kapalina nacházející se v hledáčku mnoha neziskových organizací, výživových poradců a ekologických aktivistů se “pyšní” pověstí, jež ji předchází. Jak je to však s jeho pozitivy a zápory doopravdy?

Nejčtenější

10 nejekologičtějších potravin! Minimálně jedna vás překvapí

Které potraviny zatěžují naši planetu nejméně? Prozradíme, na čem si pochutnat, aniž by vás dohnaly výčitky svědomí.

Startuje kampaň #druhýživot aneb získejte slevu za nošené oblečení

Luxus vs. konfekce: Kdo je etičtější?

Nejoblíbenější na našem
e-shopu