Lifestyle
Čtení na 7 minut

Příprava na letošní dovolenou. 7 stylových míst v Česku

Plánujete, kam se letos podíváte? Nechte se inspirovat našimi tipy na mimořádné prázdninové destinace. V Česku se můžete ubytovat v mnišských celách, pivovarské vodní nádrži nebo na hladině rybníka.

Zobrazit příspěvek

Kočka nebo pes. Kdo je udržitelnější?

Člověk je tvor společenský a pro mnoho z nás je život bez zvířat zkrátka nepředstavitelný. Péče o ně však nese svou daň, a to v podobě zátěže pro životní prostředí. Dá se vůbec skloubit péče o němou tvář s udržitelností?

Podzimní menu z lokálních potravin

Chladné dny a zasmušilé počasí přímo vybízejí k chutím na něco dobrého a hřejivého. Vyzkoušejte naše recepty na jídla z běžných surovin v trochu neobvyklých kombinacích. Ba co víc, většinu ingrediencí pořídíte u českých farmářů. Tak dobrou chuť!

S architektkou Míšou Horákovou o překážkách při založení vlastního ateliéru, propagaci i udržitelnosti v architektuře

Sedmadvacetiletá architektka Michaela Horáková je pravděpodobně nejmladší zakladatelkou vlastního ateliéru u nás. Kancelář mh architects založila před třemi lety ještě jako studentka Architektury a stavitelství na ČVUT.

7 nejohroženějších zákoutí světa

Každý z nás už slyšel o důležitosti amazonských pralesů. Na Zemi však najdeme desítky dalších takových míst, které na záchranu čekají se stejnou naléhavostí. Navštivte s námi 7 nejohroženějších ekosystémů světa - dokud je ještě čas.

Greenwashing: Jak zelený je váš produkt?

Se stoupajícím počtem spotřebitelů, pro něž je ekologický dopad výrobků a služeb podstatným kritériem při nákupu, stoupá i počet firem, jež se na tomto společenském posunu snaží profitovat. Ne vždy to však s námi zákazníky “myslí upřímně”. Jaká rizika fenomén greenwashingu skrývá a dá se mu z pozice zákazníka úspěšně bránit?

Zero Waste domácnost: DIY čisticí prostředky, které zvládnete raz dva

Chcete mít svůj domov bezchybně čistý, ale také ekologický? Vyzkoušejte čističe, které si z pár ingrediencí vyrobíte jednoduše sami. Ulehčíte tak nejenom planetě, ale i vaší peněžence.

Avokádo: Těžce stravitelná pravda?

Tropické ovoce, přezdívané pro svou nově nabytou vlnu popularity “zelené zlato”, se během několika málo let stalo stálicí českých bister a kaváren, ať už ve formě fotogenických avokádových toastů či ozdravných smoothies. Tato bezesporu zdraví prospěšná superpotravina má však i svou stinnou stránku. Nad čím bychom se tedy měli zamyslet, až nás příště přepadne chuť na guacamole?

Bio jídelníček! Proč je lepší než ten běžný?

Co takhle letos začít lépe jíst? Kvalitněji, zdravěji, a třeba si i častěji vařit? Teď zjistíte, jestli je nutné při tom častěji sahat po bio potravinách, nebo ne.

4 důvody, proč dát minimalismu šanci

Máte dost konzumní spotřeby, ale přesto vlastníte čím dál víc (ne)potřebných věcí? Víme, proč nastal čas začít žít ve stylu minimalismu. Co takhle začít ještě dnes?

10 nejekologičtějších potravin! Minimálně jedna vás překvapí

Které potraviny zatěžují naši planetu nejméně? Prozradíme, na čem si pochutnat, aniž by vás dohnaly výčitky svědomí.

Žijte „zero waste“. Začněte těmito 3 snadnými kroky

2 miliardy tun odpadků. Tolik jich vyprodukuje lidstvo za rok. Právě teď nastal nejvyšší čas uvědomit si jeho dopad a začít s tím něco dělat. Začněte žít zero waste.

Nejčtenější

Příprava na letošní dovolenou. 7 stylových míst v Česku

Plánujete, kam se letos podíváte? Nechte se inspirovat našimi tipy na mimořádné prázdninové destinace. V Česku se můžete ubytovat v mnišských celách, pivovarské vodní nádrži nebo na hladině rybníka.

Recepty ze spíže, se kterými zůstanete fit i v době karantény

Udržitelnost a funkčnost není tak lehké skloubit. Hledám jiné cesty, říká Messa

Nejoblíbenější na našem
e-shopu