Lifestyle
Čtení na 4 minuty

Když celebrity nejsou lhostejné

Občas to tak vypadá, co se slavných týče, že kdo nemá vlastní charitu, jako by nebyl. Pojďte se společně s námi podívat na ty z nich, kteří to s aktivismem myslí doopravdy vážně.

Zobrazit příspěvek

3 tipy na vánoční dárky, které pomáhají

Kapr, stromek, cukroví, ale v neposlední řadě i vánoční dárky. Proč o letošních svátcích nenadělit dárek někomu, kdo sám příliš důvodů k úsměvu nemá? Například dětem z dětských domovů nebo seniorům, kteří zůstali sami.

Agata Kozak: Bláznivý konzum musí přestat. Nechci jen vydělat peníze, ale přispět ke změně vnímání módy

Rozhovor se zakladatelkou značky COSSAC o podnikání v oblasti udržitelné módy. Jak popularizuje uvědomělou spotřebu? Co vidí jako hlavní problém současné společnosti?

Kočka nebo pes. Kdo je udržitelnější?

Člověk je tvor společenský a pro mnoho z nás je život bez zvířat zkrátka nepředstavitelný. Péče o ně však nese svou daň, a to v podobě zátěže pro životní prostředí. Dá se vůbec skloubit péče o němou tvář s udržitelností?

Navštivte nás na SLOU DAYS! Už tento pátek a sobotu

COPE se letos chystá na festival udržitelné módy SLOU DAYS. Konat se bude už za pár dní, 22. a 23. 11. v karlínské Hauch Gallery. Přijďte si prohlédnout naše značky naživo.

Podzimní menu z lokálních potravin

Chladné dny a zasmušilé počasí přímo vybízejí k chutím na něco dobrého a hřejivého. Vyzkoušejte naše recepty na jídla z běžných surovin v trochu neobvyklých kombinacích. Ba co víc, většinu ingrediencí pořídíte u českých farmářů. Tak dobrou chuť!

S architektkou Míšou Horákovou o překážkách při založení vlastního ateliéru, propagaci i udržitelnosti v architektuře

Sedmadvacetiletá architektka Michaela Horáková je pravděpodobně nejmladší zakladatelkou vlastního ateliéru u nás. Kancelář mh architects založila před třemi lety ještě jako studentka Architektury a stavitelství na ČVUT.

7 nejohroženějších zákoutí světa

Každý z nás už slyšel o důležitosti amazonských pralesů. Na Zemi však najdeme desítky dalších takových míst, které na záchranu čekají se stejnou naléhavostí. Navštivte s námi 7 nejohroženějších ekosystémů světa - dokud je ještě čas.

Greenwashing: Jak zelený je váš produkt?

Se stoupajícím počtem spotřebitelů, pro něž je ekologický dopad výrobků a služeb podstatným kritériem při nákupu, stoupá i počet firem, jež se na tomto společenském posunu snaží profitovat. Ne vždy to však s námi zákazníky “myslí upřímně”. Jaká rizika fenomén greenwashingu skrývá a dá se mu z pozice zákazníka úspěšně bránit?

Zero Waste domácnost: DIY čisticí prostředky, které zvládnete raz dva

Chcete mít svůj domov bezchybně čistý, ale také ekologický? Vyzkoušejte čističe, které si z pár ingrediencí vyrobíte jednoduše sami. Ulehčíte tak nejenom planetě, ale i vaší peněžence.

Avokádo: Těžce stravitelná pravda?

Tropické ovoce, přezdívané pro svou nově nabytou vlnu popularity “zelené zlato”, se během několika málo let stalo stálicí českých bister a kaváren, ať už ve formě fotogenických avokádových toastů či ozdravných smoothies. Tato bezesporu zdraví prospěšná superpotravina má však i svou stinnou stránku. Nad čím bychom se tedy měli zamyslet, až nás příště přepadne chuť na guacamole?

Bio jídelníček! Proč je lepší než ten běžný?

Co takhle letos začít lépe jíst? Kvalitněji, zdravěji, a třeba si i častěji vařit? Teď zjistíte, jestli je nutné při tom častěji sahat po bio potravinách, nebo ne.

4 důvody, proč dát minimalismu šanci

Máte dost konzumní spotřeby, ale přesto vlastníte čím dál víc (ne)potřebných věcí? Víme, proč nastal čas začít žít ve stylu minimalismu. Co takhle začít ještě dnes?

10 nejekologičtějších potravin! Minimálně jedna vás překvapí

Které potraviny zatěžují naši planetu nejméně? Prozradíme, na čem si pochutnat, aniž by vás dohnaly výčitky svědomí.

Žijte „zero waste“. Začněte těmito 3 snadnými kroky

2 miliardy tun odpadků. Tolik jich vyprodukuje lidstvo za rok. Právě teď nastal nejvyšší čas uvědomit si jeho dopad a začít s tím něco dělat. Začněte žít zero waste.

Nejčtenější

Rok 2019 očima COPE

Rok se s rokem sešel, a tak i my v COPE rekapitulujeme úspěchy i neúspěchy uplynulých dvanácti měsíců. Rozšířili jsme naši nabídku udržitelných značek, překopali způsob, jakým nabízíme naše oblečení, a v neposlední řadě rozpoutali diskuzi články na nejrůznější témata ze světa ekologie, módy a gastronomie. A zdaleka nekončíme!

Vyrobte si luxusní pleťový krém. Jednoduše a v bio kvalitě

Zapojte se do COPE klimavýzvy a získejte slevu na nákup!

Nejoblíbenější na našem
e-shopu