Móda
Čtení na 3 minuty

Propadněte kouzlu komunitních zahrad

Už nejen Berlín či New York, ale i Praha, Liberec nebo Olomouc mají své komunitní zahrady. Je to jen pomíjivý trend pro alternativce nebo způsob, jak udělat něco užitečného pro sebe i svoje okolí? Přesvědčte se sami.

Zobrazit příspěvek

Trendy pro rok 2019: Víme, čím zaujmete

Říká se, že nic není zastaralejší než nejnovější trend. Módní průmysl, tolik známý svou pomíjivostí, je povětšinou nastaven tak, aby zákazníky nutil neustále obměňovat a konzumovat nové kolekce. My jsme tak pro vás vybrali tři dlouhodobější trendy, kterými se můžete inspirovat při sestavování vlastního šatníku, aniž byste se museli obávat, že za tři měsíce budete, jak se říká, “out”.

Luxus vs. konfekce: Kdo je etičtější?

Vyznat se v zákulisí módy může být oříšek. Naštěstí pro nás vydává australská odnož mezinárodní agentury Baptist World Aid již pátým rokem rozsáhlou zprávu o etických přístupech (či jejich absenci) napříč stovkami nejznámějších oděvních značek. Více v článku.

Udržitelná móda v kostce

Udržitelná nebo také etická móda rozhodně není o zákazech, omezování se či doživotním odsouzení nosit jen nepadnoucí oblečení nevýrazných barev. Na co si tedy při příštích nákupech dát pozor?

Capsule Wardrobe podle COPE

Bílá košile se záševky, boty na podpatku a pouzdrová sukně. Že právě tyto kousky jsou ty, které vám nesmí chybět ve skříni se dočtete takřka všude. Ale jelikož si nemyslíme, že byste ve skříni měli mít looky, které se hodí pouze do kanceláře a natož, že tyto kousky jsou opravdovým základem, rozhodli jsme se Wardrobe capsule pojmout trochu jinak...

Fabric mini series: Bavlna

Bavlna je v současné době nejpoužívanější přírodní vlákno. Jaké jsou její vlastnosti, výhody a nevýhody a jaký má ekologický dopad na naši planetu? To vše se vám pokusíme popsat a rozebrat v našem článku.

Nejčtenější

10 nejekologičtějších potravin! Minimálně jedna vás překvapí

Které potraviny zatěžují naši planetu nejméně? Prozradíme, na čem si pochutnat, aniž by vás dohnaly výčitky svědomí.

Startuje kampaň #druhýživot aneb získejte slevu za nošené oblečení

Luxus vs. konfekce: Kdo je etičtější?

Nejoblíbenější na našem
e-shopu